Miedzynarodowy Dzień Książki

Dnia 24.04.2017 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Lutocinie uczestniczyła w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Książki. Wydarzenie odbyło się w Przedszkolu Samorządowym w Lutocinie, do którego uczęszcza 85 dzieci. Dzieci z grupy Pszczółek wraz z opiekunem przygotowały występ artystyczny. Podczas przedstawienia dzieci dowiedziały się jak i na czym kiedyś zapisywano treść opowiadań czy bajek. Pszczółki uświadomiły nas także jak należy obchodzić się z książką oraz przekazały innym grupom karty z zasadami korzystania z książek. Po występie głos zabrała Dyrektor naszej biblioteki Pani Krystyna Budzich. Opowiadała dzieciom o swojej pracy oraz zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek. Na zakończenie z okazji Dnia Książki wszystkie dzieci z przedszkola otrzymały od nas kolorowe książeczki.