Spektakl pt. „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary.”

W dniu 29.05.2017r. nasza biblioteka zaprosiła teatrzyk MASKA z Krakowa, w celu zaprezentowania spektaklu pt. „Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary.” dla dzieci ze Szkoły Podstawowej z Przeradza Małego. Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Wszyscy świetnie się bawili, bowiem spektakl przebiegał z humorem.

"Nie do wiary! W bibliotece kryją się czary"

Pewnego dnia, Tomek postanawia zostać czytelnikiem miejscowej biblioteki. Z uśmiechem na twarzy otwiera wrota prowadzące do czytelni, w której przeżyje przygodę swojego życia. Mały chłopiec  wkrótce poznaje też panią bibliotekarkę  Sowę, opiekującą się drogocennymi tomami od wielu lat. Tomek zakłada kartę i widzi, że zapisane są na niej słowa pewnego zaklęcia. Chłopiec szybko orientuje się, że w bibliotece działa magia, która prowadzi go do bardzo starej księgi. Bajka w niej zapisana dzieje się naprawdę, dzięki czemu, młodzieniec poznaje nowych przyjaciół. Niestety okazuje się, że część druku jest zamazana… Tajemnicza biblioteka, zapomniana opowieść, magiczny świat- czy Tomkowi  oraz  dzieciom uda się opowiedzieć tę bajkę do końca? A może stworzą całkiem nową historię?