Ankieta

Najczęściej czytam


wyniki

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

Gminna Biblioteka Publiczna w Lutocinie dnia 17.05.2017 roku zorganizowała dla uczniów Samorządowego Gimnazjum w Lutocinie spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim. Dziennikarz, satyryk, autor książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych oraz kontynuator znanego cyklu powieści Z. Nienackiego "Pan Samochodzik”, napisał między innymi takie książki jak: „Bożek Templariuszy”, „Testament Bibliofila”, „Pojedynek detektywów”.

Pan Niemirski w formie prezentacji multimedialnej przedstawił swoją drogę artystyczną, którą rozpoczął od działalności kabaretowej. Autor niezwykle barwnie, często żartobliwie mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Opowiadał o wyjątkowości Pana Samochodzika kultowego polskiego detektywa oraz o jego słynnym wehikule. Wspominał również o innych swoich dziełach i krótko o nich opowiadał.

Pisarz posługiwał się językiem zrozumiałym dla uczniów, zachęcał aby mieli marzenia, pasje i czytali wartościowe książki. Wszyscy uczestnicy spotkania uważnie słuchali i oglądali prezentację. Na koniec spotkania zadawali pytania, na które autor chętnie odpowiadał.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze. Dziękujemy Panu Arkadiuszowi Niemirskiemu za miłe spotkanie.


GODZINY OTWARCIA
poniedziałek-piątek
9:00 do 16:00
środa dzień wewnętrzny

Licznik odwiedzin: 38276