Teatrzyk ART-RE

W dniu 11.05.2016r. nasza biblioteka zaprosiła teatrzyk ART-RE z Krakowa, w celu zaprezentowania spektaklu dla dzieci z przedszkola w Lutocinie. Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Wszyscy świetnie się bawili, bowiem spektakl przebiegał z humorem.

„Pchła Krętaczka”

Adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. Opowieść o bardzo eleganckiej małej Pchełce, która potrafi robić różne psoty i głupstwa. Próbuje przekonać Kotka, że jest bardzo groźna i boją się jej wszystkie zwierzątka. Słoniowi obiecuje, że zostanie jego żoną, jeśli ten spełni jej życzenie. Śwince – kelnerowi w cukierni, też robi psikusa. Wreszcie sędzia – Piesek, stara się poskromić małą Pchełkę – Oszustkę. Opowieść o tym, że warto pomagać i nie warto oszukiwać.