Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

Konkurs czytelniczy „Czy jesteśmy oczytani?”

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”

Monteskiusz

Gminna Biblioteka Publiczna w Lutocinie od kilku lat ogłasza konkurs czytelniczy dla dorosłych „Czy jesteśmy oczytani?”.

Co roku konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem osób dorosłych z terenu Gminy Lutocin. Wśród czytelników dorosłych zainteresowanie wypożyczaniem książek z różnych dziedzin literatury jest naprawdę duże. Tego typu forma promocji książki, podnosi bibliotece statystykę wypożyczonego księgozbioru, rozwija kulturę czytelnicza oraz rozbudza zainteresowania czytelnicze. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zawsze wypożyczanie i czytanie książek według swoich zainteresowań i upodobań.

W roku 2020 wśród nagrodzonych osób znalazły się:

Maria Pomianowska

Anna Makowska

Joanna Graczyk

Wyróżnienia:

Małgorzata Krzemińska

Barbara Rochna

Alicja Jankiewicz

Najlepsza czytelniczka przeczytała 120 książek. Pozostałe osoby powyżej 60 każda z czytelniczek.

Rozdanie nagród odbyło się przed Świętami Bożego Narodzenia w GBP Lutocin.

Serdecznie gratulujemy i nadal zachęcamy do wypożyczania i czytania.